15 Faktů O NASCAR Legenda David Pearson

Kdo by si kdy pomyslel, že David Pearson zářné kariéry začne s ’40 Ford auto z peněz, které měla jeho matka mu zaplatil za likvidaci svého starého auta? Příběh Davidovy legendy je ten, který se příliš často neříká, protože každý se zaměřuje na krále NASCAR, Richard Petty nebo Dale Earnhardt, který, před jeho smrtí, vypadal, že sesadí krále.

ale Petty a Pearson šli do záznamů jako jedna z nejtvrdších rasových soupeření své doby. Oni byli vždy na každé jiné krku, závod-moudrý, a fanoušci by vyplnit rychlostních vidět, kdo se chtěl dostat na horní straně, a nám věřit, sledování Pearson a závod byl opravdu pozoruhodný.

David Gene Pearson byl skvělý závodník, který s námi zacházel s některými z nejlepších výkonů, jaké jsme kdy viděli v NASCAR. Jeho dramatické dovednosti a mazaný výkon jsou jedním z důvodů, proč jméno této legendy navždy zůstane v našem srdci. Zde je několik věcí, které potřebujete vědět o David Pearson.

15 Závodil Za 28 Let

bleacherreport.com

David Gen Pearson začal jeho NASCAR závodní kariéru, když mu bylo 26, v roce 1960, a jako projev jeho závodní způsobilosti, vyhrál Bažanta ceny Roku, vyhrál Světový 600, který byl spuštěn na proslulé Charlotte Motor speedway, byl to druhý-někdy člověk vyhrát toto ocenění. Jeho slavná kariéra byla namalována vítězstvími a trofejemi, které legenda získala na tratích.

14 Závodil Za 28 Let

nascar.com

Ve světě NASCAR, tam jsou závodníci, a tam jsou závodníci. David Pearson byl vynikající řidič, že pokud jde o pořadí, je tu opravdu jen jeden NASCAR závodník, který by mohl stát nad ním, Richard Petty. Pearson byl impozantní závodník, který se sám Petty nestyděl za to, že s ním prohrál. Duo vždy bojovalo o to, kdo byl lepší závodník.

13 Vyhrál 105 Vítězství

nascar.com

David Pearson v průběhu času strávil v NASCAR byl schopen běžet 574 závody a zaznamenal 3 vítězství Mistrovství, neuvěřitelných 105 vítězství, což z něj dělá druhý nejúspěšnější závodník ve všech NASCAR. Vyhrál také 113 Poláků a 366krát se dostal do první desítky. Richard Petty tvrdí, rekord pro nejvyšší výhry s 200 v 1,184 závody, Pearson má 105 vítězství v 574 závody, představte si, co by se stalo, kdyby závodil déle.

12 je to Stříbrná Liška

nytimes.com

David získal jméno Silver Fox, protože; za prvé, jeho vlasy byly úplně šedé, zatímco on byl ještě mladý muž, a za druhé, protože on byl velmi rád visí za jiné ovladače, jak závod začal, ale když závod začíná v blízkosti své konečné kol, David by se náhle střílet do top 10. Většinu času sbíral trofeje od ostatních jezdců, kteří závod vedli z jeho nevyzpytatelnosti. Tento podvod spojený se šedivými vlasy vedl mnoho lidí k tomu, aby mu přezdívali Stříbrná liška.

11 Vyhrál Tři Mistrovství

accesswdun.com

Pearson během svých šestadvaceti let na tratích dokázal zabalit tři mistrovství. Byl vítězem 1966, 1968 a 1969 NASCAR Grand National Championship. Teď už všichni věděli, že mezi nimi závodí hvězda. I Petty věděl, že svůj zápas splnil, protože nemohl plně ovládnout trať, protože Pearson byl vždy v patách.

10 Proslulý 1976 Daytona 500

nascar.com

1976 Daytona byl možná jeden z nejlepších vítězství jsme kdy viděli. Pearson přišel zezadu a předjel Auto Richarda Pettyho, a právě když se kolo blížilo ke konci, Petty ‚ s # 43 Dodge šťouchl Pearson ‚s # 21, Mercury, do zdi. Ale auta havarovala a chvíli se točila, ale Pearson byl dost rychlý, aby nezapomněl udržet motor v chodu. Pearsonův Mercury kulhal přes cílovou čáru, zatímco Petty ‚ s Dodge skončil na druhém místě. Pro nás je toto vítězství Pearsonovo, nejslavnější vítězství.

9 měl mrtvici

sportingnews.com

David Pearson byl stálou tváří v garáži týmu i poté, co byl v důchodu. Dne 9.Prosince. 2014 Pearson trpěl mrtvicí, která, i když byla mírná, ovlivnila motorické funkce levé části těla. Po mrtvici se postupně zotavoval, o čtyři roky později, zatímco ve svém rodném městě Spartanburg v Jižní Karolíně zemřel David Pearson, legenda NASCAR. Žil naplněných 83 let.

8 odešel do důchodu 1986

závodní zprávy.co

David Pearson vždy věděl, kdy a jak zazářit na kolejích, skutečnost, že se stal příliš zřejmé, po jeho vítězství v roce 1976 Daytona 500. Bohužel, v roce 1986, deset let po tomto rozhodujícím okamžiku své kariéry, se Pearson rozhodl odejít z NASCAR poté, co trpěl silnými bolestmi v krku a zádech.

7 Rychlé uvedení do Síně Slávy

nascar.nbcsports.com

Jistě brilantní úsilí našeho milovaného NASCAR závodník, David Pearson nebyla zapomenuta poté, co jeho tichý odchod do důchodu v roce 1986. Jeho schopnosti na trati si vysloužil rychlé uvedení do 1991 Síně slávy Národního Motorsports Press Association, Znovu, v roce 1994 byl uveden do Síně Slávy obou Motorsports Amerických a Mezinárodních Motoristických Sdružení. Ale je tu jedna indukce, která nepřišla tak rychle, jak se očekávalo.

6 ne Vždy Mají Skvělá Auta

usatoday.com

na Rozdíl od Richard Petty, který vždy závodil s nejlepšími vozy času, David Pearson neměl ten luxus. Řídil vlastní auto a téměř neměl žádný skvělý výkon, dokud v roce 1961 nejel pro Johna Masoniho, a po vedení většiny kol se stal vítězem. Vrátil se do svého nedostatečně výkonného auta a opět zmizel v temnotě. Petty byl skvělý závodník, ale někteří tvrdí, že mnoho z jeho vítězství nepocházelo jen z jeho dovedností, ale z jeho skvělých aut a vybavení.

5 jeho nejlepší sezóna proti Petty

woodbrothersracing.com

sledovat soupeření mezi Richarda Pettyho a Davida Pearsona nadále vařit a v roce 1966 David Pearson měl nejlepší sezónu proti jeho soupeř. Legenda odhalila skvělé a vynikající výkony ve všech závodech. Závodili 35 časy společně na trati a Pearson porazil Petty 23 časy na tratích, aby si nárokoval 15 vítězství. I když stojí za zmínku, že Pettyho auto mělo spoustu mechanických problémů.

4 Jeho Syn Byl Závodník

carsandracingstuff.com

Pearson měl tři syny, ale pouze jeden z nich projevil zájem jako závodník. Larry Pearson se připojil k NASCAR a tvrdil 1986 Busch Series Championship, rok jeho otec odešel do důchodu. Všichni jsme měli velké naděje, že Larry jednoho dne zazáří jako jeho otec, ale jeho kariéra utrpěla náhlou sestupnou spirálu po nehodě s Glotzbachem.

3 ohromující statistiky

latimes.com

všichni víme, že Pearson běžel 574 závody a vyhrál 105 z nich, ale umožňuje opravdu podívat na ty, 301 top 5 a 366 top 10, který je velký ukazují, že dokonce i když běžel 574 závody, on se objevil v top 10 šedesát tři procent času a zaznamenal top 5 osmdesát dva procent z časů si připsal top 10. Nyní víte, že více než polovinu času Pearson závodil, se objevil top 5. Krásný výkon, na který si Richard nemůže nárokovat, když viděl, že závodil 1 184 závodů a vyhrál pouze 200.

2.

timesnews.net

usadit Se soupeření mezi Richard Petty a Pearson, obracíme se opět na své statistiky, kde můžeme směle vidět, že od roku 1968 do roku 1979, Pearson vyhrál 71 závody a měl 192 top 5, zatímco Petty vyhrál 65 závodů a měl 166 top 5. Tyto výsledky obecně viděl tyto závodníky s průměrnou dokončit 8,8 pro Drobné a 9,1 pro Pearson.

1 Konečně Uveden Do NASCAR Hall Of Fame

motorsports.nbcsports.com

i když David Pearson vstoupil do NASCAR Hall of Fame, o rok později než Richard Petty, byli jsme ještě rádi, že tato skvělá legenda příspěvek do světa NASCAR byl uznán, když byl ještě naživu. Tento legendární závodník získal své poslední ocenění v roce 2011, když jeho jméno vstoupilo do Síně slávy.