15 tények a NASCAR legendáról David Pearson

ki gondolta volna, hogy David Pearson jeles karrierje egy 40-es évekbeli Ford autóval kezdődik abból a pénzből, amelyet anyja fizetett neki a régi autójuk ártalmatlanításáért? Dávid legendájának meséjét nem nagyon mondják el, mert mindenki vagy a NASCAR királyára összpontosít, Richard Petty vagy Dale Earnhardt aki halála előtt úgy tűnt, hogy trónfosztja a királyt.

de Petty és Pearson koruk egyik legádázabb rivalizálásaként kerültek a rekordok közé. Mindig egymás nyakán voltak, versenyszerűen, és a rajongók megtöltötték a gyorsforgalmi utakat, hogy lássák, ki kapja meg a kezét, és bízz bennünk, a Pearson verseny figyelése valóban figyelemre méltó volt.

David Gene Pearson nagyszerű versenyző volt, aki a NASCAR-ban valaha látott legjobb teljesítményekkel kezelt minket. Drámai képességei és ravasz teljesítménye az egyik oka annak, hogy ennek a legendának a neve örökre a szívünkben marad. Itt van néhány dolog, amit tudnia kell David Pearsonról.

15 versenyzett 28 évig

bleacherreport.com

David Gene Pearson NASCAR versenyzői karrierjét 26 éves korában, 1960-ban kezdte, és versenyzési jártasságának bemutatásaként megnyerte az év újonca díjat, megnyerte a World 600-at, amelyet a híres Charlotte Motor speedway-n futottak, ő volt a második ember, aki elnyerte ezt a díjat. Dicsőséges karrierjét győzelmekkel és trófeákkal festették, amelyeket a legenda nyert a pályákon.

14 versenyzett 28 évig

nascar.com

a NASCAR világában vannak versenyzők, és vannak versenyzők. David Pearson kiemelkedő pilóta volt, aki a rangsorban valóban csak egy NASCAR versenyző állhat felette, Richard Petty. Pearson félelmetes versenyző volt, akit Petty maga sem szégyellt elveszíteni. A duó mindig is küzdött azon, hogy ki volt a jobb versenyző.

13 105 győzelmet nyert

nascar.com

David Pearson a NASCAR-nál töltött idő alatt 574 futamot tudott futni és 3 bajnoki győzelmet könyvelhetett el, ami elképesztő 105 győzelmet jelent, ami a NASCAR második legeredményesebb versenyzőjévé teszi. Emellett 113 pole-t nyert, és 366 alkalommal került az első tízbe. Richard Petty azt állítja, hogy a legmagasabb győzelem rekordja 200 1184 versenyen, Pearson 105 győzelmet tart 574 versenyen, képzelje el, mi történne, ha hosszabb ideig versenyezne.

12 ő az ezüst róka

nytimes.com

David azért érdemelte ki az ezüst róka nevet, mert; először is, a haja teljesen őszült, miközben még fiatal volt, másodszor pedig azért, mert nagyon szeretett más versenyzők mögött lógni, amikor a verseny elkezdődött, de amikor a verseny az utolsó köréhez közeledik, David hirtelen a legjobb 10 közé lő. Az idő nagy részében más versenyzőktől szerezte meg a trófeákat, akik a versenyt az unset-től vezették. Ez a trükk az őszülő hajjal párosulva sok embert arra késztetett, hogy ezüst róka becenevet adjon neki.

11 három bajnokságot nyert

hozzáférés.com

Pearson huszonhat éve alatt a pályákon három bajnokságot tudott zsákolni. Az 1966-os, az 1968-as és az 1969-es NASCAR Grand National Championship győztese volt. Mostanra mindenki tudta, hogy egy csillag versenyez közöttük. Még Petty is tudta, hogy találkozott a meccsével, mert nem tudta teljes mértékben uralni a pályát, mert Pearson mindig a sarkában volt.

10 jeles 1976 Daytona 500

nascar.com

az 1976-os Daytona talán az egyik legszebb győzelem volt, amit valaha láttunk. Pearson hátulról megelőzte Richard Petty autóját, és amikor a kör véget ért, Petty 43-as Dodge Pearson 21-es Mercury-jét a falnak lökte. De az autók egy ideig ütköztek és forogtak, de Pearson elég gyors volt ahhoz, hogy ne felejtse el tartani a motorját. Pearson Mercury sántított a kész vonalon, míg Petty Dodge a második helyre került. Számunkra ez a győzelem Pearson legkiemelkedőbb győzelme.

9 agyvérzést kapott

sportingnews.com

David Pearson a visszavonulása után is állandó arca volt a csapat garázsában. December 9-én. 2014-ben Pearson olyan stroke-ban szenvedett, amely bár enyhe, befolyásolta testének bal oldali motoros funkcióit. Négy évvel később fokozatosan felépült a stroke-ból, míg szülővárosában, Spartanburgban, Dél-Karolinában, David Pearson, a NASCAR legenda elhunyt. 83 évig élt.

8 ő visszavonult 1986

versenyhírek.co

David Pearson mindig tudta, mikor és hogyan ragyogjon a pályákon, ez a tény túlságosan nyilvánvalóvá vált az 1976-os Daytona 500-as győzelme után. Sajnos 1986-ban, tíz évvel karrierje meghatározó pillanata után Pearson úgy döntött, hogy visszavonul a NASCAR-tól, miután súlyos fájdalmai voltak a nyakában és a hátán.

7 Gyors Belépés a hírességek Csarnokába

nascar.nbcsports.com

szeretett NASCAR versenyzőnk, David Pearson ragyogó erőfeszítéseit biztosan nem felejtették el 1986-os csendes visszavonulása után. A pályán szerzett képességei gyorsan beiktatták az 1991-es Hírességek Csarnokába Nemzeti Motorsport sajtószövetség, 1994-ben ismét beiktatták mind az amerikai Motorsport, mind a nemzetközi Motorsport Szövetség Hírességek Csarnokába. De van egy indukció, amely nem jött olyan gyorsan, mint várták.

6 nem mindig voltak nagyszerű autók

usatoday.com

ellentétben Richard Petty-vel, aki mindig a kor legjobb autóival versenyzett, David Pearsonnak nem volt ilyen luxusa. A saját autóját vezette, és alig volt nagyszerű teljesítménye, amíg 1961-ben John Masoninak vezetett, és a legtöbb kör vezetése után a győztes lett. Visszatért az alulteljesítő autójához, és ismét eltűnt a homályban. Petty nagyszerű versenyző volt, de néhányan azt állítják, hogy sok győzelme nemcsak a képességeiből származott, hanem a nagyszerű autóiból és felszereléséből is.

5 legjobb szezonja Petty ellen

woodbrothers versenyez.com

a Richard Petty és David Pearson közötti versenyfutás tovább folytatódott, és 1966-ban David Pearson a legjobb szezont zárta riválisával szemben. A legenda ragyogó és kiváló teljesítményt mutatott minden versenyen. 35-ször versenyeztek együtt a pályán, Pearson pedig 23-szor verte Pettyt a pályákon, hogy 15 győzelmet szerezzen. Bár érdemes megjegyezni, hogy Petty autójának sok mechanikai problémája volt.

4 fia versenyző volt

autókéstracingstuff.com

Pearsonnak három fia volt, de csak egyikük mutatott érdeklődést versenyzőként. Larry Pearson csatlakozott a NASCAR-hoz, és megnyerte az 1986-os Busch Series bajnokságot, abban az évben, amikor apja visszavonult. Mindannyian nagy reményeket fűztünk ahhoz, hogy Larry egy nap úgy ragyogjon, mint az apja, de karrierje hirtelen lefelé tartó spirált szenvedett a Glotzbach-i baleset után.

3 megdöbbentő statisztika

latimes.com

mindannyian tudjuk, hogy Pearson 574 futamot futott és 105-öt nyert, de nézzük meg igazán azokat a 301 top 5-öt és 366 top 10-et, ami nagy felfedi, hogy még akkor is, amikor 574 futamot futott, az idő hatvanhárom százalékában a top 10-be került, és a TOP 5 nyolcvankét százalékát szerezte a top 10-ben. Most már tudod, hogy Pearson versenyének több mint fele, ő jelent meg a top 5-ben. Egy gyönyörű bravúr, amelyre Richard nem hivatkozhat, látva, hogy 1184 versenyen versenyzett, és csak 200-at nyert.

2 a rivalizálás rendezése

timesnews.nettó

a Richard Petty és a Pearson közötti rivalizálás rendezéséhez ismét a statisztikáikhoz fordulunk, ahol bátran láthatjuk, hogy 1968-tól 1979-ig Pearson 71 versenyt nyert, és 192 top 5-ös volt, míg Petty 65 versenyt nyert, és 166 top 5-ös volt. ezek a pontszámok általában ezeket a versenyzőket átlagosan 8,8 Petty és 9,1 Pearson számára.

1 végül bekerült a NASCAR Hírességek Csarnokába

Motorsport.nbcsports.com

bár David Pearson egy évvel később lépett be a NASCAR Hírességek Csarnokába, mint Richard Petty, még mindig örültünk, hogy ennek a nagy legendának a NASCAR világához való hozzájárulását felismerték, amikor még életben volt. Ez a legendás versenyző 2011-ben kapta meg Utolsó díját, mivel neve belépett a hírességek Csarnokába.