Joaquín (futballista, szül. 1981)

BetisEdit

Joaquín született a El Puerto de Santa María, Cádiz Tartományban. Ban ben 1999-2000 kezdte vezető karrierjét, megjelenő rendszeresen Real Betis B (fürdőzés után két évvel a fiatalok soraiban), mivel végül kiesett a harmadosztályban; a következő szezonban költözött az első csapat, így a szakmai debütált szeptember 3 – án 2000 és amelynek azonnali hatása – 38 mérkőzés és három gól -, mint az andalúzok visszatért a La Liga egy év után ki.

ezt követően Joaqu500 hivatalos fellépést gyűjtött össze a Betis számára a következő öt évben, asszisztált és pontozott egyaránt. Közben 2004-05 játszott az összes játék pontozási ötször, és hozzá három gólt a kampány Copa del Rey: az utóbbi, mint a döntő játszották a Vicente Calder Enterprises Stadion június 11-én 2005, ő játszotta a teljes 90 perc plusz hosszabbítás, mint Betis nyert 2-1 ellen CA Osasuna.

a következő évadban UEFA Bajnokok Ligája, Joaquin a Betis mind a hat csoportmérkőzésén szerepelt, beleértve a Chelsea elleni 1-0-s győzelmet és a Liverpool elleni 0-0-s döntetlent az Anfieldnél (harmadik helyezett, UEFA kupa “lefokozás”).

2006.július végén, a Joaqu Caucorn-nal folytatott beszélgetést követően, a Betis elnöke, Jose Caucc Le Caucc kijelentette, hogy a játékos meggyőzte őt arról, hogy még egy évig a klubnál marad. “Ez nagyon meglepett” – ismerte el. “Azért jöttem, hogy meggyőzzem őt, éppen ellenkezőleg, meggyőzött engem” – tette hozzá. Augusztus közepén a játékos sokkot okozott a klubban azzal, hogy egy sajtótájékoztatón kijelentette távozási szándékát.

Valenciaszerkesztés

Joaquin a Valencia játékosa 2010

Joaquot a 2006.augusztus elején Valencia CF-be kellett költöznie 18 millióért, egy olyan swapügyletben, amelyben Mario Regueiro is szerepelt. A fizetéssel kapcsolatban azonban némi nehézség merült fel, valamint az uruguayi ragaszkodott ahhoz, hogy Valenciában maradjon, így az átutalás késik.

Joaquet a Betis tulajdonosa, Manuel Ruiz De Lopera büntetésként kölcsönadta az Albacete Balompi-nek, mivel a játékos az átigazolási díj egy bizonyos százalékát vállalta. Lopera a szerződésében egy olyan záradékot használt, amely szerint bármelyik klubnak kölcsönadható, ha a Betis úgy dönt (Joaqu Enterprisn saját közlekedésével utazott új klubjának létesítményeibe, és annak bizonyítására, hogy így tett, a közelben dolgozó ügynökök fényképezték le magát. A váltást később törölték).

Joaquet (Joaquet) hivatalosan 2006. augusztus végén költözött Valenciába 25 millióért, ezzel ő lett a klub addigi legdrágább aláírása, mivel a játékos ötéves szerződést írt alá, további egyéves meghosszabbítás mellett. Első évében 35 mérkőzést játszott és öt gólt szerzett, amikor a Che bejutott a Bajnokok Ligája selejtezőkörébe.

2009-10-ben Joaquet Enterprises kemény versenybe kezdett a kezdő horgonyzóhelyért, amelyet a fiatalabb Pablo Hern Enterprises támadott meg; a kampány során – a Valencia az UEFA Európa Ligában is játszott-mindkét játékos nagyjából ugyanannyi percet kapott, és hasonló gólokat szerzett.

távozásával David Villa nak nek FC Barcelona, Joaqu Xhamstern megkapta a 7.számú inget 2010-11. Az első forduló után vezette a pontozási listákat, kétszer nettósított egy 3-1-es győzelemben M 6laga CF. Február 12-én 2011-ben szerzett egy másik zárójel, segítve a Valencia hátulról az ATL Enterprises Madrid nyerni 2-1, végül befejező harmadik és jogosult a Bajnokok Ligája.

M Naplószerkesztés

Joaquet Enterprises a Levante elleni akcióban 2011

június 24-én, 2011-ben Joaquet-tól elhagyta Valenciát, és három évre aláírt M-hez, 4 millió dolláros díj ellenében. Augusztus 28-án debütált a klubban a Sevilla FC elleni 1-2-es idegenbeli vereségben, pontozási számláját pedig úgy nyitotta meg, hogy kétszer nettósított egy másik helyi derbin, 4-0-s hazai győzelem ellen Granada CF.

két hazai meccsen 2012 októberében, mindössze négy nappal elválasztva, Joaquet Adaplaga gólt szerzett, hogy megkapja a végső győzelmet, mindkét alkalommal, miután kihagyott egy büntetőt: ellen kezdett Real Valladolid (2-1), majd a mérkőzés egyetlen ellen nettósította A. C. Milan a Bajnokok Ligája csoportkörében.

FiorentinaEdit

tovább 13 június 2013, idősebb közel 32, Joaquet Dzcl külföldre költözött először, megállapodott egy három éves foglalkozik az olasz ACF Fiorentina. Augusztus 29-én debütált új csapatában, 0-1-es hazai vereséggel kezdve a Grasshopper Club Z Enterprich ellen az Európa Liga rájátszási fordulójában.

Joaque_connelső gólja a brácsa jött helyettese október 20-án 2013, egy 4-2 hazai győzelem Serie A Bajnokok Juventus FC, és a második a bajnoki szezon volt az egyetlen a győzelem S. S. C. Napoli a következő 23 Március. Szerepet játszott a csapat döntőjébe jutásában is Coppa Italia, 2-0-s hazai győzelemmel nettósítva A. C. ChievoVerona az utolsó 16-ban.

visszatérés a Betisedithez

31 augusztus 2015-Én Joaque5 három éves szerződés aláírásával visszatért a Betisbe. 2017-ben 2% – os részesedést szerzett első klubjában.

15.szeptember 2019-én Joaqu Enterprises a Getafe CF elleni 1-1-es döntetlenben találta meg a hálót, jelezve a zöld – fehérek 400. megjelenését-Julio Carde-val is szintet húzott. December 8-án 18 perces mesterhármast ért el (hosszú karrierje első) az Athletic Bilbao elleni 3-2-es hazai győzelemben, ezzel a legidősebb játékos lett, aki 38 éves és 140 napos korában elérte a La Liga bravúrját, megdöntve a korábbi 37 éves rekordot Alfredo Di St Enterprfano 1964-ben. Az év végén beleegyezett a 2021-ig történő meghosszabbításba.

tovább 16 július 2020, 2-1-es hazai vereségben Deportivo Alav Xhamsters, Joaqu Enterprises 551.spanyol felső osztály megjelenése, ezzel felülmúlva ra Xhamsterl mint a verseny legtöbb játékával rendelkező mezőnyjátékos. Csak Andoni Zubizarreta kapus maradt előtte, 622-én.