Mardy Fish

JuniorsEdit

juniorként Fish 58-25 egyéni győzelem/vereség rekordot állított össze (párosban 32-19), elérve a világ 14.helyét 1999-ben (párosban pedig a 19. helyet).

2000–2005edit

Fish 2000-ben, 18 éves korában lett profi. Az első néhány évét profiként töltötte a Challenger és Futures pályákon. Első címét a ATP Tour 2002-ben párosban játszott az amerikai férfi Agyagpályás bajnokságon Houston, Texas, val vel Andy Roddick.

Fish karrierje jelentősen javult 2003-ban, amikor megnyerte első ATP egyes címét és elérte karrierje legnagyobb döntőjét Cincinnatiben. Övé egyedülállók a győzelem a szezon végéhez közeledett, amikor legyőzte Robin s Xhamderlinget, hogy megnyerje a Stockholm Open-t Stockholmban, Svédország. Ezen felül legyőzte az ötödik kiemelt és a korábbi 1. világranglistát Carlos Moy 6003 Australian Open a második fordulóban, 3-6, 7-6, 6-4, 4-6, 6-2. Az évet a világ 20. helyén fejezte be.

Fish jól játszott 2004-ben, döntőbe jutott a kaliforniai San Jose-I SAP Openen és a németországi Halle-i Gerry Weber Openen. A 2004. évi nyári olimpiai játékokon Fish ezüstérmet szerzett, miután legyőzte Juan Carlos Ferrerót és Fernando Gonzoit a döntőbe jutásért. A döntőt öt szettben elvesztette a chilei Nicol adapts Mass Cauclein.

2005-ben Fish megsérült a bal csuklóján. Végül két műtétre volt szükség, ennek eredményeként csak 17 mérkőzést játszott az év során.

2006edit

Fish áprilisban helyettesítő karaktert kapott az amerikai férfi Claycourt bajnokságon. Megnyerte a tornát, legyőzve a nyolcadik kiemelt Juan M .. Nnacót, Rainer Sche … t, Vince Spadea, Tommy Haasés J .. A döntőben 3-6, 6-4, 6-3.

Wimbledonban Fish jelezte, hogy visszatér a profi státuszba, amikor elérte a harmadik fordulót, legyőzve az amerikai Robby Ginepri-t és a holland játékost Melle van Gemerden. A harmadik forduló mérkőzését megelőző este ételmérgezést szenvedett. Csak egy szettet játszhatott, mielőtt visszavonult volna a grúz Irakli Labadze ellen.

2007edit

Fish a 2007-es évet azzal kezdte, hogy a legjobb eredményét érte el egy Grand Slam-tornán. Fish bejutott az Australian Open negyeddöntőjébe, ahol vereséget szenvedett régi szobatársától és páros partnerétől, Andy Roddicktől. Fish a torna első napján hullámokat vert, amikor kiütötte Ivan ljubit, a negyedik kiemeltet, és könnyű győzelmet aratott a harmadik fordulóban, amikor ellenfele, Wayne Arthurs visszavonult a nyitó szettben. Fish-nek kevés problémája volt az első négy mérkőzésén, de egyenes szettekben veszített Roddick ellen. Ennek eredményeként 17 hellyel feljebb lépett az ATP rangsorban.

halak a Roland Garroson

2008edit

Fish 2008-ban elég jól indult a Hopman Cup-on, egy kiállítási eseményen Perthben, Nyugat-Ausztráliában. Serena Williamsszel együttműködve megnyerte a címet. Williams beteg volt, az esemény kezdete után érkezett, de Meghann Shaughnessy kitöltötte az első mérkőzést. Fish nyert az indiai Rohan Bopanna és az ausztrál Peter Luczak ellen, míg a Cseh Tom ons Berdych győzött. Bár Fish elvesztette az első páros mérkőzést, Williamsszel két vegyes páros mérkőzésen veretlenek voltak. A döntőbe veretlenül jutottak be, ahol az első helyen kiemelt szerbekkel, Novak Djokoviccsal és Jelena Jankovival találkoztak. Bár Fish egyesben veszített Djokovic ellen, az amerikaiak ismét megnyerték a vegyes páros mérkőzést, hogy megszerezzék a címet.

Fish Jarkko Nieminenre esett az Australian Open harmadik fordulójában, miután a kód megsértése miatt elvesztette nyugalmát.

Fish ezután negyeddöntős lett a 2008-as Delray Beach nemzetközi teniszbajnokságon, mielőtt elvesztette a régi barátját és vadkártyás belépőjét Robby Ginepri.

a Pacific Life Open ban ben Indian Wells, Kalifornia, Fish legyőzte az 1. világot Roger Federer az elődöntőben, amit Fish “nagy győzelemnek” nevezett, miután öt korábbi mérkőzésen nem verte meg a svájci játékost. Fish azonban a döntőben veszített Novak Djokovic, a harmadik mag.

a francia nyílt, Fish a második fordulóban veszített a 25.kiemelt ellen Lleyton Hewitt Fish 58 kényszerítetlen hibát követett el, Hewitt tizenkettőjéhez képest.

nál nél Wimbledon, Fish az első fordulóban veszített a nyolcadik kiemelt Richard Gasquet.

a US Openen Fish bejutott a negyeddöntőbe, mielőtt veszített volna Rafael Nadal.

2009szerkesztés

hal a Delray Beach-en

Fish megszerezte ötödik páros címét, partnerként Mark Knowles A Bahama-szigetek A Régiók Morgan Keegan bajnokság Memphisben. A következő héten, rangsorolva, mint a felső mag, megnyerte a harmadik egyéni címet a Delray Beach nemzetközi teniszbajnokság ellen először döntős Jevgenyij Koroljev.

a 2009-es BNP Paribas Open-en Fish első körös búcsút kapott, csak a második fordulóban kiesett a mag nélküli francia J. Azonban megszerezte hatodik páros címét és első ATP Masters Series 1000 címét partnerével Andy Roddick.

áprilisban Fish játszott a 2009-es amerikai férfi Agyagpályás bajnokság, de az első fordulóban kiütötte BJ Enterprn Phau nak, – nek Németország. Ezután a 2009-es Római mesterek, ahol a második fordulóban veszített Fernando Verdasco.

Fish továbbjutott a harmadik fordulóba Wimbledonban férfi egyesben, ahol egyenes szettekben esett Novak Djokovi elé. Párosban ő és társa, James Blake bejutottak az elődöntőbe, mielőtt vereséget szenvedtek a címvédő és a későbbi bajnok Daniel Nestor és Nenad Zimonji ellen.

júliusban Fish versenyzett a Davis Kupa Horvátország ellen, öt szettben veszített a Marin ellen.

augusztus 30-án Fish kivonult a 2009 US Open, ahol bordasérülésre hivatkozva a 25.helyen vetették be.

2010edit

a Fish 2010-ben azzal kezdte, hogy megnyerte a San Jose-i SAP Open-t Sam Querrey páros partnerével. A Páros A döntőben 7-6, 7-5-re legyőzte Benjamin Beckert és Leonardo Mayert. Ezzel a győzelemmel a Fish 7-1 élettartamra javul az ATP World Tour páros döntőjében. Márciusban 27, Fish kiütötte második fordulójának ellenfelét Andy Murray ki a Sony Ericsson Open ban ben Miami, Florida, egyenes setsOn június 10, Fish ismét Andy Murray-t játszotta a londoni Queen ‘ s tournament harmadik fordulójában. Fish az első szettet 6-4-re nyerte, a másodikat 6-1-re elvesztette. A harmadik szettben azonban Fish 3-0-ra vezetett, Murray ezután 3-3-ra hozta vissza. Fish ezután panaszkodott a játékvezetőnek, hogy túl sötét van, majd Murray-vel való beszélgetés nélkül kisétált a pályáról. Murray az eset után néhány percig a pályán maradt, és azt mondta: “csak azért panaszkodott, mert lendületet kaptam”, és “nem panaszkodott volna, amikor 3-0 volt.”A következő napon Fish megnyerte a harmadik és utolsó szettet 6-4, 1-6, 7-6-os győzelemmel. A negyeddöntőben Micha adapt Llodra-val, Az elődöntőben pedig Feliciano l adapt-del nézett szembe, hogy bejusson a döntőbe. Elvesztette honfitársát Sam Querrey hogy második helyezettként végezzen.

nál nél Wimbledon, a második fordulóban veszített Florian Mayer, 6-7, 6-3, 6-4, 6-4. Wimbledon után részt vett az év utolsó füves pályás eseményén, a hírességek Csarnoka teniszbajnokság Newportban. Negyedik címét, a füvön pedig először a belga Olivier Rochus három szettben. Ennek eredményeként rangsorA felugrott a top 50-re 49-en. Megnyerte a második egyenes címet, amely egyben az év második volt, az első pedig kemény pályákon, a Atlanta teniszbajnokság. Ez volt az első verseny Atlantában több mint egy évtizede, és az elődöntőben és az utolsó fordulóban Fish legyőzte Andy Roddickot (akit nyolc egymást követő karrier-találkozón nem vert meg), aki az első helyezett volt, és John Isner, aki kollégiumi teniszt játszott a közeli Georgia Egyetemen.

Fish ‘ s return to the Western & Southern Financial Group Masters in Cincinnati, előrébb lépett a korábbi 6-os világnál Gilles Simon, a 8-as világnál Fernando Verdasco, a korábbi 7-es világnál Richard Gasquetés a világszám felett. 4 Murray bejutott az elődöntőbe, ahol legyőzte a korábbi 1. világszámot Andy Roddick, 4-6, 7-6, 6-1. A döntőben a 2. világranglista élére került Roger Federer, 6-7, 7-6, 6-4, de a világranglistán a legjobb 25 közé ugrott.

2011edit

Fish megnyitotta szezonját a 2011 Brisbane International, a második fordulóban esett Stepanek, 3-6, 1-6. Ezután Fish a második fordulóban elesett Tommy Robredo, 6-1, 3-6, 3-6, 3-6, a 2011-es Australian Open.

a következő két tornáján bejutott az elődöntőbe; 2011-es Delray Beach nemzetközi teniszbajnokság, vereség az újjáéledő, későbbi bajnoktól Juan Marton del Potroés a 2011-es régiók Morgan Keegan bajnokságán három szettben veszít a gyorsan emelkedő kanadai fiatal Milos Raonic ellen.

a 2011-es BNP Paribas Open első körös búcsúja után a második fordulóban ismét elesett Milos Raonic, 5-7, 4-6. A 2011 Sony Ericsson Open, Fish gazdag formát talált, győzelmet gyűjtött Julien Benneteau, Richard Gasquet, és nevezetesen a negyeddöntőbe jutott azzal, hogy 7-5, 7-6-ra győzött Juan Marton del Potro ellen, aki csak néhány héttel korábban legyőzte Fish-t Delray Beach. Del Potro legyőzésével és a Miami negyeddöntőbe jutásával Mardy Fish megelőzte Andy Roddickot, mint a tour legmagasabb rangú amerikai játékosát. Fish kampánya folytatódott, amikor felborította az ATP world no. 6 David Ferrer, 7-5, 6-2, mielőtt a world no-ra esett volna. 2 Novak Djokovic a Sony Ericsson Open elődöntőjében. Először április 10-én lépett be a top 18-ba, annak ellenére, hogy nem játszott, mert Fernando Verdasco nem védte meg Monte Carlo pontjait.

Fish bejutott a 2011-es French Open harmadik fordulójába, amely eddigi legjobb eredménye a tornán. Megverte Gilles Simon, 3-6, 4-6, 2-6.

Fish először jutott be a negyeddöntőbe Wimbledonban, miután legyőzte a 2010-es döntőst Tom ons Berdych egyenes szettekben. Kikapott az 1. számú világtól Rafael Nadal, 6-3, 6-3, 5-7, 6-4. A 2011 Farmers Classic július 31-én, 2011, Fish szembesült Ernests Gulbis a címért, miután legyőzte amerikai tinédzser társát Ryan Harrison az elődöntőben. Gulbis második helyezettje lett, 7-5, 4-6, 4-6. Ez 6-13-ra esett az ATP World Tour döntőjében. A következő héten kivonult Washington DC-ből, hivatkozva a Farmers Classic döntő során elszenvedett saroksérülésre.

augusztusban a 2011 Rogers Kupa, Fish bejutott a negyedik Masters series döntőjébe, legyőzve Feliciano L. O. Pez, Ernests Gulbis, Stanislas Wawrinkaés Janko Tipsarevi 6-3, 6-4, az elődöntőben. A döntőben Fish szembesült az 1. világgal Novak Djokovic, aki szezonrekordját 53-1-re akarta meghosszabbítani. A döntőben 2-6, 6-3, 4-6 vereséget szenvedett Djokovictól, ezzel három meccspontot megtakarítva, hogy az utolsó meccsen 0-40-ről jöjjön fel. Fish emelkedett a karrier – magas rangú no. 7.

Fish folytatta lenyűgöző futását az amerikai kemény pályákon, kényelmes 6-0, 6-2 győzelemmel a 2011-es Nyugati & Southern Open második fordulójában a korábbi világszám ellen. négy Nyikolaj Davydenko. A negyeddöntőben legyőzte Rafael Nadalt, 6-3, 6-4. Ez volt Fish első győzelme Nadal ellen. Az elődöntőben a 4. számú Andy Murray-vel nézett szembe. Fish Elveszett, 3-6, 6-7, egy izgalmas második szett tiebreak után. A 2011-es US Openen a negyedik fordulóba jutott a német Tobias Kamke és a selejtező Malek Jaziri egyenes szettben az első két fordulóban, a Dél-afrikai Kevin Anderson pedig egyenes szettben, két döntetlennel a harmadik fordulóban. Fish ezt követően a bajnokság negyedik fordulójában kiesett a 11. világranglistán Jo-Wilfried Tsonga.

októberben bejutott az elődöntőbe Tokióban, legyőzve Ryan Harrisont, Ernests Gulbist és Bernard Tomicot, mielőtt Rafael Nadalhoz esett.

először játszott a Barclays ATP World Tour döntőjében, de a körmérkőzéses szakaszban kiesett.

2012edit

Fish kiesett a 2012-es Australian Open második fordulójában a kolumbiai Alejandro Falla előtt. Bejutott a harmadik fordulóba Indian Wells, mielőtt legyőzte Ausztrál Matthew Ebden.

bejutott a negyeddöntőbe Miamiban, de legyőzte Juan M .. – Naco, 1-6, 3-6.Fáradtságra hivatkozva nem játszott az Európai agyagpályás szezonban, és visszavonult a 2012-es French Openről. Amit csak később mondott el a médiának, az az, hogy közvetlenül a Miami utolsó mérkőzése után súlyos szívritmuszavarral vitték kórházba. Május 23-án szívkatéter abláción esett át Los Angelesben, hogy kijavítsa a hibás elektromos csatlakozásokat a szívében, amelyekben ezeket a foltokat cauterizálták a rövidzárlat megelőzése érdekében. Később kijelentette, hogy állapota megnehezítette az alvást, és a szíve úgy érezte, hogy ki fog törni a mellkasából. Állapota mentálisan és érzelmileg is nagyon nehéz volt, olyan időszakokkal, amikor nem tudott egyedül maradni.

Fish első tornája a 2012-es wimbledoni bajnokság volt, ahol a 10.helyet szerezte meg. Futása Wimbledonban megszakadt, amikor elvesztette az ötödik magot Jo-Wilfried Tsonga a negyedik fordulóban négy szettben.

Fish nem vett részt a 2012.évi nyári olimpiai játékokon. Ehelyett a Citi Openen játszott Washingtonban, ahol az első helyezett volt, és bejutott az elődöntőbe.

a 2012-es US Open Fish volt a 23.mag. Legyőzte Go Soedát, Nyikolaj Davydenkót és Gilles Simont, mielőtt egészségügyi okokból visszavonult volna a negyedik forduló mérkőzése előtt Roger Federerrel.

Fish a szezon hátralévő részében nem játszott a turnén, és az év vége előtt bejelentette, hogy nem játszik az Australian Openen.

2013–2015edit

Mardy első versenye a 2013-as szezonban Indian Wells volt márciusban. A második fordulóban elbúcsúzott, és három szettben legyőzte a selejtezőt Bobby Reynolds. A harmadik fordulóban veszített Jo-Wilfried Tsonga ellen. Fish csak júliusban Atlantában játszott újra ATP-mérkőzést. Első tornáján az első fordulóban vereséget szenvedett Michael Russell kemény küzdelemben. A következő héten Washington DC-ben megnyerte első mérkőzését Matthew Ebden, mielőtt lebuktatta Julien Benneteau. Párosban is játszott ebben a számban, csapatban Radek Continultep Adaptek és bejutott a döntőbe, ahol ismét kikapott Benneteau-tól, Nenad Zimonji (Nenad Zimonji) (Nenad Zimonji) (Nenad Zimonji) (Nenad Zimonji) ellen. Miután megnyerte első körös mérkőzését Winston-Salem, a harmadik szettben visszavonult Jarkko Nieminen, hőgutára hivatkozva. Másnap bejelentette, hogy nem játszik a US Openen.

Fish 2014-ben nem játszott turnén szorongásos zavar miatt. 2014 júniusában Fish szívkatéter ablációs műtéten esett át, hogy kijavítsa a szívében lévő hibás elektromos impulzusokat. 2015 februárjában visszatért a versenyképes teniszhez a dallasi teniszbajnokság, versenyben Mark Knowles a páros tornán. Védett rangsort is kapott a Indian Wells Masters, de az első fordulóban veszített Ryan Harrison.

a Fish 2015 júliusában ismét megjelent a turnén Atlantában, de ismét veszített az egyes első fordulójában. Párosban játszik Andy Roddick, megnyerte első körös mérkőzését. Megnyerte első körös páros mérkőzését is Washington DC, partneri viszonyban Grigor Dimitrov, de a második fordulóban elismerték a sétát. Ban ben Cincinnati, Fish 2013 óta megnyerte első egyéni mérkőzését Victor Troicki. A második fordulóban azonban találkozott Andy Murray-vel, egyenes szettekben veszített, a második szettben döntetlennel. Párosban is összeállt Tom ons Berdych-szal, de elvesztették első mérkőzésüket. Bejelentette, hogy a US Open után visszavonul. A US Openen legyőzte Marco Cecchinato az első fordulóban. A második fordulóban meghajolt egy bátor ötszettes stoush után, a 18.kiemeléssel, majd a negyeddöntős Feliciano Lopezzel.