Tiger Woods főiskolai karrierje: rekordok, történelem, eredmények

amikor alacsonyabb volt, mint egy 3 fa, a 2 éves Tiger Woods elment a Mike Douglas Show-ba Bob Hope-val, és késő esti TV-ben mutatta be golftudását a világnak. Között debütált a nemzeti TV és a jeles szakmai karrierjét, amely magában foglalja a 15 nagy bajnokságok (5 Masters, 4 PGA bajnokság, 3 us Opens és 3 Open Championships) és 82 karrier PGA Tour győzelem, Tiger két évet töltött Stanford, ahol gyorsan létre magát, mint a legjobb egyetemi golfozó az országban abban az időben.

itt van egy pillantás Tiger Woods főiskolai karrierjére Stanfordban az elsőéves szezon kezdetétől 1994-ben a másodéves év végéig, 1996-ban, amikor országos bajnokságot igényelt, mielőtt profi golfozóvá vált.

NCAA egyéni bajnok

Tiger megnyerte az 1996-os NCAA bajnokságot a Honors Course-ban Ooltewah, Tennessee, 3-as lövéssel legyőzni Arizona ‘ s Rory Sabbatini négy ütéssel. Tiger volt az egyetlen játékos, aki par alatt végzett. Még nagyobb különbséggel nyerhetett volna, amikor az első fordulóban 69-et, a második fordulóban 67-et, a harmadik fordulóban pedig további 69-et lőtt, mielőtt az utolsó fordulóban 8-80-at kártolt volna.

Tiger volt Stanford első egyéni NCAA bajnoka Frank Tatum óta 1942-ben. A bíboros csapatként a negyedik helyet szerezte meg.

kapcsolódó: Phil Mickelson lenyűgöző karrierjét Arizona State

National Player Of The Year

a játékos, aki Tiger már, mint a legtöbb karrierje Jack Nicklaus, aki a national player of The year díjat nevezték az ő tiszteletére, hogy adják évente a legjobb játékosok A Division I, II, III, NAIA és NJCAA szinten. Tiger 1996-ban nyerte el a díjat, amikor megnyerte az egyéni NCAA bajnokságot.

Phil Mickelson, David Duval, Justin Leonard és Stewart Cink nyerte el a díjat a ’90-es években a Tiger előtt.

Tiger 1996-ban elnyerte a Haskins-díjat és a Ben Hogan-díjat is.

első csapat All-American, Az év Pac-10 játékosa

Tiger az ország egyik legjobb játékosa volt, és kétszer is megtisztelték az év Pac-10 játékosának. Ő volt az egyéni Pac-10 bajnok 1996-ban nevezték első csapat All-Pac-10 mindkét főiskolai szezonban.

11-szeres versenygyőztes az egyetemen

Tiger Woods nyerte nagyjából 42 százaléka a versenyek ő versenyzett, miközben részt vett Stanford, győztes 11 a 26 benevezett. Idősebbként Tiger a 13 versenyből nyolcat nyert, amelyeken versenyzett, 61-es programrekord-fordulót állított fel a Pac-10 bajnokság 27-ben pedig par vagy jobb helyen végzett 41 fordulójából.

Tiger tartja a Stanford egyetlen szezonbeli győzelmének rekordját, és ’96-ban legalább kétszer nyert több versenyt, mint bármely más Stanford golfozó egy szezonban. Annak ellenére, hogy karrierje során mindössze 26 tornán játszott, holtversenyben van a karrier első győzelméért.