Louis Armstrong’ s 1948-Made Trumpet Heads to Auction

Louis Armstrong treedt op in de Kraft Music Hall TV show in de NBC Studios in Brooklyn in juni 1967 in New York. Afbeelding is onderdeel van David Redfern Premium Collectie.
David Redfern/Redferns / Getty Images

een van Louis Armstrong ’s trompetten, speciaal gemaakt voor de jazzlegende in 1948 en vijf jaar later aan een vriend van de familie gegeven, zal het veilingblok bezoeken als onderdeel van Christie’ s the Exceptional Sale.De Selmer model 19 balanced action medium bore trompet, gegraveerd met “Louis’ Satchmo ‘Armstrong 7/10/53” op het vergulde messing, zal naar schatting hoge biedingen bereiken tussen $60.000 en $80.000 wanneer het op 14 oktober in de verkoop gaat.Louis Armstrong Trompetveiling

volgens Christie ‘s,” in 1953 presenteerde Louis de trompet aan zijn vrienden Abe en Frances Donin ‘ s oudste zoon, Duke. Zijn gewoonte was om een hoorn te gebruiken voor ongeveer vijf jaar en vervolgens weg te geven. De familie vriendschap bleef sterk voor decennia, getuige ondertekend foto ’s en programma’ s in de familie collectie en vele opgenomen gesprekken op Armstrong ‘ s reel-to-reel tapes.Om de terugkeer van het instrument naar Armstrong ‘ s geboortestaat New York te markeren — de jazzlegende gaf de trompet aan de Donin family in Los Angeles-speelden een paar jazzmuzikanten, James Zollar en Lessie Vonner, trompet op de trappen van het Louis Armstrong House Museum in Corona, New York, waar Armstrong ooit woonde.

YouTube-Poster

“iets waar ik nooit en te nimmer moe van zal worden is het vasthouden van een Louis Armstrong trompet, het uitnodigen van trompettisten, het zien van mensen met tranen wanneer ze rond deze instrumenten die echt de wereld veranderd,” the Louis Armstrong House Museum ‘ s Director of Research Ricky Riccardi zegt in de video. “En om te weten dat een van die trompetten terug komt, terug naar huis, het is nogal een sensatie.”

populair op Rolling Stone

naast de trompet is er ook een katoenen zakdoek met groene inkt: “To Joella / Louis Armstrong / Satchmo.”

Trompetveiling Louis Armstrong

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.