Michael Jordan: Przeżyj swoje największe mecze Chicago Bulls

ostatni strzał? Podwójne grosze? Grypa? Wzruszenie ramionami? Jaki jest Twój ulubiony występ MJ? Czytaj, oglądaj, a następnie powiedz nam w polu komentarzy poniżej

„Double-Nickel”

Bulls @ Knicks, March 28, 1995

zapraszamy do obejrzenia jednego z najlepszych meczów Michaela Jordana, jego 55-punktowego występu przeciwko New York Knicks w marcu 1995

w swoim piątym meczu od czasu powrotu z baseballu, Jordan w Madison Square Garden zaliczył 55-punktowe oświadczenie, informując NBA, że nie skończył jeszcze terroryzować przeciwników.

noszenie nr 45 – byki wycofały swoją koszulkę nr 23 po odejściu z gry w 1993 roku – Jordan dał Knicksom wszystko, co mogli znieść, strzelając 21 na 37 z pola, bijąc swój własny rekord w liczbie punktów zdobytych przez przeciwnika w MSG i wygrywając mecz.

z meczem na linii, Jordan zmusił Knicksów do podwojenia drużyny po tym, jak paskudny ruch wahania prawie wysłał na parkiet obrońcę punktowego Johna Starksa. Patrick Ewing podjął próbę zablokowania tego, co wydawało się zwycięską próbą strzału Jordana, ale MJ dokonał płynnej korekty w powietrzu, aby znaleźć Billa Wenningtona w środku łatwego wsadu, który wygrałby mecz dla Chicago.

wypowiadając się na temat „Woj Pod”, były trener Knicks Jeff van Gundy powiedział o grze podwójnej: „Największym występem gracza NBA, jaki kiedykolwiek widziałem na żywo, był powrót Jordana z dwóch lat baseballu, powrót do gry w koszykówkę przez 10 dni, stawienie czoła najlepszej drużynie defensywnej w koszykówce i zdobycie 55 punktów w ogrodzie. Nigdy w życiu czegoś takiego nie widziałem. Czy muszę to przeżywać na nowo? Nie.”

’spektakularny ruch Michaela Jordana’

Bulls vs Lakers, mecz 2, 1991 NBA Finals, czerwiec 5, 1991

przeżyj najlepsze chwile z serii finałów NBA w 1991 roku, gdy Chicago Bulls pokonali Los Angeles Lakers, aby zdobyć pierwsze mistrzostwo

Bulls przegrali mecz 1 finału NBA w 1991 roku w Chicago, narażając się na porażkę 2: 0, wracając do Los Angeles. Występ Jordana w meczu 2. zapewnił, że jego drużyna nie uderzy plecami o ścianę na zachodnim wybrzeżu, co było jednym z najbardziej udanych meczów w jego karierze.

MJ miał 13 asyst, siedem zbiórek, dwa kradzieże i blok, aby przejść z jego gry-wysokie 33 punkty w wygranej blowout dla Bulls. Jordan został zablokowany, strzelając 15 na 18 z pola, w tym 13 kolejnych rzutów.

„spektakularny ruch Michaela Jordana” był historycznym wezwaniem komentatora Marva Alberta, kiedy Jordan ściągnął swój słynny prawy-lewy przełącznik w powietrzu, aby zdobyć bramkę. Ale to był spektakularny mecz, wywołując pierwsze z czterech zwycięstw z rzędu, gdy Bulls walczyły o swój pierwszy tytuł NBA.

„the Shot”

Bulls @ Cavaliers, Konferencja Wschodnia playoffs pierwsza runda 5, Maj 7, 1989

zapraszamy do obejrzenia meczu Michaela Jordana-zwycięzcy Chicago Bulls przeciwko Cleveland Cavaliers, zapamiętanego jako „strzał’

przed przejściem dominacji Bulls, znaleźli się jako słabszy nr 6 seed biorąc na nr 3 Cavaliers seed w pierwszej rundzie playoffs w 1989 roku.

z serii remis 2-2-powrót do pierwszej rundy playoff series były best-of-five-Chicago trailed Cleveland 100-99 w ostatnich sekundach decydującego meczu. Jordan otrzymał wejściówkę z możliwością wysłania byków do następnej rundy lub do domu na kanapach.

wziął jeden drybling i podciągnął się, wisząc w powietrzu, gdy wyciągnięta ręka Craiga Ehlo kwestionowała jego zwycięską próbę.

” jest dobrze! Michael Jordan wygrał w brzęczku dla Chicago!”

Jordan skończył z 44 punktami strzelając 17 na 32 z pola. Byki awansowały aż do finału Konferencji Wschodniej, po czym spadły do Detroit Pistons.

'the shrug’

Bulls vs Trail Blazers, Gra 1, 1992 NBA Finals, czerwiec 3, 1992

przeżyj ponownie całą akcję, gdy Michael Jordan i Chicago Bulls pokonują Portland Trail Blazers i wygrywają Finały NBA w 1992 roku

Jordan nigdy nie był znanym strzelcem za trzy punkty. W pierwszych 16 meczach play-offów NBA w 1992 roku strącił łącznie pięć razy. To, co zrobił w pierwszych dwóch kwartach meczu 1 finału NBA w 1992 roku, było czymś, czego nigdy wcześniej nie widzieliśmy.

Jordan spalił Blazers za 35 punktów w pierwszej połowie, nokautując sześć rzutów za trzy punkty-oba ustanowiły rekordy finałów NBA (ten ostatni został pobity przez Raya Allena w 2010 roku). Po szóstym triple of the half nawet on był pod wrażeniem siebie, dając nam klasyczny moment „Jordan Shrug”.

Jordan zakończył grę z 39 punktami i 11 asystami strzelając 16-za-27 z pola i 6-za-10 z trzech w 33-punktowym zwycięstwie dla byków. Chicago pokonało Portland w sześciu meczach i zdobyło drugi z rzędu tytuł mistrza NBA.

'the flu game’

Bulls @ Jazz, Game 5, 1997 NBA Finals, June 11, 1997

Obraz: Michael Jordan jest przytulany przez kolegę drużyny Bulls Scottie Pippen po „grypie” w finale NBA 1997

po remisie 2: 2 w finale Utah miało wszystko na swoją korzyść, aby odłożyć jedną wygraną od tytułu NBA. Oprócz gry na własnym boisku, zmierzyli się z osłabionym Jordanem grającym pomimo objawów grypopodobnych.

choroba Jordana była widoczna w pierwszym kwartale, gdy Jazz wyszedł na 16-punktową przewagę, ale nawet w fatalnej kondycji fizycznej MJ był w stanie podkręcić wszystko. W drugiej kwarcie zdobył 17 punktów, by sprowadzić Chicago z powrotem do gry, a w czwartej kwarcie stracił 15 punktów, by zakończyć mecz.

Jordan kończył mecz z 38 punktami, siedmioma zbiórkami, pięcioma asystami i trzy-punktowym meczem, dzięki czemu otrzymaliśmy jedno z najbardziej znanych zdjęć w historii sportu, kiedy Scottie Pippen musiał nieść swojego kolegę z drużyny z boiska.

„prawie zagrywałem się w zemdlenie” – powiedział Jordan po meczu. „Wszedłem i byłem prawie odwodniony, a wszystko po to, by wygrać mecz koszykówki. Nie mogłam oddychać. Mój poziom energii był naprawdę niski. Moje usta były bardzo suche. Zaczęli dawać mi Gatorade, a ja myślałem o IV (dożylnie).”

Jordan – high 69 points

Bulls @ Cavaliers, March 28, 1990

przeżyj ponownie karierę Michaela Jordana-najlepszy 69-punktowy występ Chicago Bulls przeciwko Cleveland Cavaliers w marcu 1990

jeden sezon po tym, jak Jordan wyeliminował Cavaliers z play-offów „strzałem”, powrócił do Cleveland i zdobył 69 punktów, dzięki czemu Bulls wygrali dogrywkę 117-113.

suma punktowa Jordana przypadła na niezwykle efektywne strzelanie 23 na 37 (62 .2 proc.) z boiska do dwóch trójek i 21 z 23 rzutów wolnych. Dodał również 18 zbiórek.

„Byłem w sytuacji, w której zdobyłem wiele punktów i przegraliśmy, i nie chciałem, aby tak się stało. Więc naciskałem na siebie, gadałem do siebie, mówiąc: „nie przestawaj, nie przestawaj. Kontynuuj./ Lepiej się czujesz, / gdy wygrywasz.”

’Bóg przebrany za Michaela Jordana’

Bulls @ Celtics, Konferencja Wschodnia playoffs pierwsza runda 2, Kwiecień 20, 1986

zobacz, jak Michael Jordan ustanowił rekord NBA, zdobywając 63 punkty przeciwko Boston Celtics

złamana stopa zmusiła Jordana do opuszczenia 64 meczów w sezonie 1985/86, ale powrócił na czas, aby przedstawić pierwsze poważne oświadczenie w swojej profesjonalnej karierze w przegranym Play-off z jedną z największych drużyn mistrzostw NBA w historii.

Celtics, z wyjściowym składem z przyszłymi Hall of Famers Larry Bird, Kevin McHale, Robert Parish, Bill Walton i Dennis Johnson, ostatecznie zmiótł overmatered Bulls, ale nie wcześniej Jordan zdobył rekord w grze pojedynczej playoff (który nadal obowiązuje) 63 punkty w meczu 2, strzelając 22-for-41 z pola i 19-for-21 z linii rzutów wolnych.

zapytany o występ MJ po grze 2, Bird zauważył: „to był Bóg przebrany za Michaela Jordana.”

’ostatni strzał’

Bulls @ Jazz, mecz finałowy NBA 6 czerwca 14, 1998

analitycy Gametime David Aldridge i Greg Anthony wspominają 45-punktowy występ Michaela Jordana w meczu 6 finałów NBA 1998

finałowy występ Jordana w Bulls to o wiele więcej niż trafienie sprzęgła-zwycięski strzał, który przypieczętował Chicago szóste mistrzostwo dekady.

35-letni Jordan zagrał w 331.meczu z rzędu. Nie opuścił ani jednego konkursu od powrotu z emerytury w 1995 roku. Średnio 41.5 minut na mecz w playoffach 1998.

prowadząc serie 3-2, ale z pozostałymi meczami w Salt Lake City, mecz 6 widział byki pod ogromną presją, ponieważ Scottie Pippen, hamowany przez kontuzję pleców, był w stanie grać tylko 26 minut.

Jordan kopał głęboko, grając 44 Z 48 minut, aby stworzyć idealny finał swojej kariery Bulls. John Stockton zbił trzy punkty, aby dać Utah trzy punkty przewagi z nieco ponad 40 sekund do końca. Następnie Jordan przejął kontrolę, strzelając w obręcz, aby sprowadzić Bulls do jednego, a następnie kradnąc opętanie Karlowi Malone ’ owi, aby dać jego drużynie szansę na wygranie meczu.

Jordan rozbawił jazzowego obrońcę Bryona Russella, wstał i zakopał to, co stało się zwycięskim wiadrem, ograniczając występ 45-punktowy i zabezpieczając swój szósty tytuł NBA i szóste trofeum MVP finałów w jednym z najbardziej decydujących momentów NBA.

chcesz obejrzeć jeszcze więcej NBA ale nie masz Sky Sports? Pobierz pakiet Sky Sports Action i Arena, kliknij tutaj.